این نکته‌های مهم را برای انتخاب بهترین مجموعه عکاسی و تصویربرداری مراسم عقد یا ازدواجتون در نظر بگیرید

بعضی مراسم و رویدادها در زندگی آدم یکبار بیشتر اتفاق نمی افتد و آن قدر خاص و ارزشمند است که دوست داریم تک تک لحظاتش را با همان احساس ، حفظ کنیم و بارها و باها فارغ از گذشت زمان و هرآنچه ممکن است تغییر کند تجربه کنیم .

مراسم عقد و ازدواج هم از همان مراسمی مهم و بی نظیری ست که نه تنها دوست داریم به بهترین شکل ممکن برگزار شود همچنین دوست داریم خاطره اش را به بهترین و خاص ترین شکل ممکن ضبط کنیم و احساس ناب پشت تک تک لحظاتش را از گزند گذر زمان حفظش کنیم

ثبت این لحظات برای انسانهای امروزی که عادت دارند ساده ترین اتفاقات زندگی‌شان را ثبت کنند، گاها از خود آن لحظات نیز مهم‌تر میشوند.برای همین بسیارمهم است آتلیه یا مجموعه ای که برای عکاسی و فیلم برداری مراسم ازدواج‎تان انتخاب میکنید بهترین و مناسب ترین انتخاب شما باشند، چون مراسم عقد و ازدواج مراسم تولد نیست که هرسال بتوانید تکرارش کنید. بنابراین خوب حواستان را جمع کنید و به نکته هایی که در این مطلب در اختیارتان قرار میدهیم توجه کنید تا بتوانید مناسب ترین عکاس و فیلمبردار مراسم عقد یا عروس تان را انتخاب کنید.. ما در این مقاله میخواهیم به شما کمک کنیم تا مناسب‌ترین آتلیه عکاسی عروس را برای مراسمتان انتخاب کنید. میخواهیم کمک کنیم تا یک انتخاب هوشمندانه و رضایت بخش داشته باشید. انتخابی که یکی از بزرگترین استرس‌های مراسم عروسیتان را برطرف کند.

 

1. درباره آتلیه های عکاسی شهرتان پرس‌و‌جو کنید.

اولین و مهم‌ترین مرحله در انتخاب آتلیه عروس همین مرحله ابتدایی تحیق و پرس‌و‌جو است. اینجاست که شما با آتلیه‌های مختلف آشنا میشوید و چند آتلیه را برای بازدید علامت میگذارید. از آنجا که شما احتمالا آنقدر زمان و انرژی ندارید که تمام آتلیه‌های شهرتان را بررسی کنید، بهتر است نکات زیر را برای انتخاب یک آتلیه مناسب خودتان مدنظر داشته باشید:

 • از دوستان و آشنایان خود بپرسید:
  توصیه ما این است که ابتدا از دوستان و اطرافیان‌تان سوال کنید. تحقیقات میدانی همیشه ما را به مطمئن‌ترین جواب‌ها می‌رسانند. اگر در اطرافیان‌تان دوستانی دارید که به تازگی ازدواج کرده‌اند، خیلی خوش شانس هستید، آنها بیشتر از شما درباره آتلیه های عروس و داماد میدانند. چون قبل از شما تمام این مراحل را انجام داده‌اند و بهترین گزینه برای پرس و جو محسوب میشوند.
 • در فضای مجازی جستجو کنید:

از آنجا که سلیقه‌ها و میزان بودجه‌ها متفاوت است، بهتر است تحقیقات خود را در همان مرحله تحقیقات میدانی و پرس و جو از دوستانتان باقی نگذارید. چون بی شک نباید از تحقیقات و جستجو در فضای آنلاین غافل شوید. در گوگل جستجو کنید تا بهترین آتلیه‌ ها و مجموعه های عکاسی و فیلم برداری شهرتان را پیدا کنید. برای مثال سرچ کنید بهترین آتلیه عروس در تهران یا بهترین تدوینگر مراسم عقد و عروسی در مشهد

در هنگام جستجوهای اینترنتی میتوانید فاکتورهایی که برایتان ارجحیت بیشتری دارند مشخص کنید برای مثال اگر برایتان مهم است که کلیپ عروسی یا فرمالیته های خلاقانه و خاص و در عین حال پر احساس داشته باشید سرچ کنید بااحساس ترین تدوینگر مراسم عروسی ،  که البته اگر مراسمتان در مشهد است نیازی به جستجو نیست و همین الان در جای درستی هستید و کافی ست با ما تماس بگیرید

پیج اینستاگرام آتلیه های عروس و داماد را نگاه کنید. ببینید آیا سبک عکاسی ، فیلم برداری و تدوین پارت‌ها  و فرمالیته های عروس و دامادشان را دوست دارید یا نه. نظرات و کامنتهای کاربران را بخوانید. نظرات کاربران همیشه می‌تواند راهنمای خوبی برای یافتن نقاط ضعف و قوت یک مجموعه باشد. در این مرحله شما باید لیستی از بهترین آتلیه عکاسی و فیلمبرداری شهرتان تهیه کرده باشید.

 

2- لیست خدمات مورد نظرتان را تهیه کنید:

به عنوان بخش آخر پیشنهاد میکنم لیستی از مراسمات و خدماتی که آتلیه عروس به مشتریانش ارائه میدهد تهیه کنید و از میان آن‌ها هر کدام را که دوست دارید، انتخاب کنید. اینگونه با دید بازتری وارد مرحله بعد خواهید شد. مثلا چیزی که احتمال خیلی زیاد به دردتان خواهد خورد دانستن در مورد فرمالیته و پارت عروس میباشد که در ادامه به صورت کوتاه برایتان توضیح داده‌ام.

 

فرمالیته چیست؟ پارت عروسی دقیقا به چی میگویند؟ به خاطر محدودیت زمانی در روز عروسی بعضی از عروس و دامادها بخشی از کلیپ و عکسهایشان را قبل از مراسم عروسی میگیرند. در این عکس و فیلم‌ها که معمولا در طبیعت گرفته میشوند عروس و داماد زمان بیشتری برای امتحان ژست‌های مختلف حتی با لباس اسپرت دارند. در عکاسی فرمالیته از لباس عروس استفاده نمیشود، بلکه لباسی شبیه لباس نامزدی پوشیده میشود. به کلیپ‌هایی که از این زمان تهیه میشود کلیپ فرمالیته عروسی یا پارت عروس میگویند. این کلیپ در روز عروسی برای مهمانان به نمایش گذاشته میشود و از جمله بخش‌های جذاب و پرطرفدار مراسم عروسی به شمار میرود. یکی از بخش‌های متمایز کننده آتلیه‌های عروس میزان خلاقیت و کیفیت‌شان در تهیه فرمالیته و پارت عروس می‌باشد.

 

3. لیست‌تان را هرس کنید.

در این مرحله که مرحله بازدید حضوری است بسیار ظریف، مهم و تعیین کننده می‌باشد.در ادامه نکاتی را یادآور میشوم که میتواند یک انتخاب خوب و راضی‌کننده را از یک انتخاب ناشیانه متمایز کند.

 • قیمت آتلیه عروس را مشخص کنید: احتمالا مهم‌ترین بخش انتخاب هر خدماتی، دانستن قیمت و هزینه آن است. در مورد هزینه‌های عکاسی و فیلم برداری حتما جزئیات لازم را بپرسید. در آوردن لیست بخش‌های مختلف و مورد نظرتان میتواند خیلی کمک کننده باشد. مثلا اینکه آیا شما میخواهید فرمالیته عروسی یا پارت عروس داشته باشید یا نه؟ چقدر میخواهید برای آن هزینه کنید؟ چه میزانی از کیفیت برایتان مطلوب است؟

برای مراسم تان چند دوربین و یا چه مدل تجهیزاتی  میخواهید ؟

با مقایسه تمام این موارد بین لیست آتلیه‌ها، میتوانید انتخاب بهتری داشته باشید.

 • نمونه کارها را نگاه کنید: با دیدن نمونه آلبوم‌ها و کلیپ‌ مراسم عقد و عروسی گذشته، میتوانید به شناخت دقیق‌تری از سبک فرمالیته ها و نگاه عکاس ، فیلم‎بردار و تدوینگر مجموعه برسید. از این بخش به سادگی عبور نکنید. جزئیات کارها را حتما با دقت نگاه کنید
 • با عکاس و فیلمبردارتان صحبت کنید: صحبت حضوری با فیلمبردار و عکاس و گفتن جزئیات چیزی که مطلوب شما است میتواند خیلی کمک کننده باشد.
 • محل فیلمبرداری و عکاسی را نگاه کنید: با دیدن محل فیلمبرداری و عکاسی میتوان به میزان نور، دکوراسیون و تجهیزات آتلیه پی برد.
 • به رفتار افرادی که قرار است کار عکاسی و تصویربرداری مراسمتان را انجام دهند توجه کنید: شاید در ابتدا این مساله برایتان کم‌اهمیت جلوه کند. اما گرفتن ژست‌های متفاوت و گذراندن زمان طولانی با افرادی که شما با آنها احساس صمیمیت و راحتی می‌کنید به مراتب آسان‌تر است. حتی این نکته در نتیجه آلبوم عکاسی و کلیپ پارت و فرمالیته شما نیز تاثیر زیادی خواهد گذاشت. خنده‌های طبیعی‌تر، و ژست‌های راحت‌تر و در کل گذراندن اوقاتی که به شادی سپری شده است میتواند در خاطره انگیز شدن مراسم‌تان نیز کمک بسیاری کند.

یکی از خوصیات بارز و مورد رضایت عروس و دامادهای مجموعه ژیکان و کار با مسعود کاظمی همین بخش است.
شما احساس میکنید با تیمی از دوستانتان در حال عکاسی و تصویربرداری هستید و همین کمک میکند احساساتتان را به شکل طبیعی تر و راحت تری به نمایش بگذارید که در کیفیت نهای عکس و فیلم های عروسی تان بسیار مهم است

 

 • امنیت عکس‌ها را فراموش نکنید: حتما در مورد این مساله با آتلیه تان صحبت کنید تا خیال‌تان از این بابت راحت باشد.

اگر فرد مذهبی‌ای هستید حتما در مورد جنسیت عکاس و فیلمبردارتان و حضور نیروهای آقا از آنها سوال کنید. امروزه در اکثر آتلیه‌ها عکاس و فیلمبردار خانم و آقا کار میکنند

 • در مورد تجهیزات بپرسید: در مورد تجهیزات تهیه کلیپ فرمالیته و پارت عروسی از آنها سوال کنید. همانطور که میدانید اگر برای تهیه پارت عروس از روش فیلمبرداری با هلی شات استفاده شود، در هزینه تاثیر خواهد گذاشت و گران‌تر میشود.

بعد از این این مراحل، احتمالا شما توانسته‌اید آتلیه دلخواهتان را پیدا کنید. باقی کیفیت کار به شما بستگی دارد. نداشتن استرس و حفظ خونسردی در داشتن یک مراسم زیبا و خاطره‌انگیز بسیار تاثیرگذار باشد. اگر بیشتر سعی کنید از لحظات‌تان لذت ببرید، قول میدهم قاب‌های زیباتری خلق خواهید کرد. قاب‌های و فیلم‌هایی که در آینده می‌توانید کنار دوستان، فرزندان و نوه‌هایتان نگاه کنید و لحظات خاطره انگیز و شادی را رقم بزنید.

.